Atlétika Diákolimpia Körzeti Döntő - Nagykanizsa 2022. október 11-12.

Tisztelt Érdeklődők!

Az elmúlt héten rendezték Nagykanizsán az Atlétika Diákolimpia Körzeti Döntőjét (Város-Városkörnyék)
a III. korcsoport /5-6. osztály/ és a IV. korcsoport /7-8. osztály/ diákjainak.

Természetesen iskolánk gyerekei is részt vettek megmérettetésen és természetesen nagyon JÓL szerepeltek.

A III. korcsoportban elért eredményeink:

A 60 méteres síkfutásban NAGY RAJMUND 9,54s eredménnyel a 3. helyet szerezte meg.

Ugyanebben a versenyszámban a lányoknál MÁTYÁS PATRICIA 9,66s eredménnyel szintén 3. lett.

Távolugrásban NAGY BENCE 3,72m eredménnyel BRONZ érmet szerzett.

Kislabdahajításban szintén MÁTYÁS PATRÍCIA lett 2. helyezett 30,9m eredménnyel.

PATRÍCIÁNAK nagyon jó napja volt, mert 600m síkfutásban is remek eredményt ért el. Ezüst érmet szerzett 2:13min eredménnyel.

A csapat tagjai voltak még NAGY ERIKA, DERES LILLA, RÓZSA LEILA, SZILÁGYI KOVÁCS GERGŐ és MEZEI DÁVID.

A IV. korcsoportban is kiemelkedő eredményeket értünk el.

A 100m síkfutásban HORVÁTH ISTVÁN 13,15s eredménnyel 1. BURKA KRISTÓF 13,65s eredménnyel 3. helyezést szerzett.

HORVÁTH ISTVÁN távolugrásban 4,7m eredménnyel a dobogó ELSŐ fokára állhatott fel.

ISTVÁN is ragyogóan teljesített a versenyen, mert kislabdahajításban is ELSŐ lett 52,5 méterrel.

A lányok versenyében ZSÍROS VIOLA 26 métert dobva 3. lett.

Súlylökésben is taroltak ifjú atlétáink.

BURKA KRISTÓF 8,95 métert lökve az ELSŐ, míg HORVÁTH ISTVÁN 8,82 eredménnyel a MÁSODIK helyet szerezte meg.

A 300 méteres síkfutásban BURKA KRISTÓF 50,57s elérve a 3. helyet érdemelte ki.

Váltónk 4x100 méteren BRONZ érmes lett.

A IV. korcsoportos csapatunk tagjai voltak még:

SZILÁGYI KOVÁCS DOMINIK, NAGY SÁNDOR, SZILÁGYI KOVÁCS BENCE, BOGDÁN TIBOR, PAULOVICS ATTILA.

Néhány kiragadott pillanat a versenyekről: