TÁJÉKOZTATÓ a járvánnyal kapcsolatos intézkedésekről

Kedves Szülők!

A járványhelyzet aktuális állapotára tekintettel Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter úr módosította az Intézkedési tervet. Ebből kiemelten felhívjuk a figyelmet az alábbi rendelkezésekre:

1. „Szülő, kísérő nem léphet be az iskolába, csak az intézményvezető előzetes engedélyével.”

1. „Kérjük, az intézmények tájékoztassák a szülőket arról, hogy amennyiben gyermeküknél tüneteket észlelnek, a NNK aktuális eljárásrendje alapján gondoskodjanak orvosi vizsgálatról. A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú, vagy igazolt fertőzés van. Az a gyermek, tanuló, vagy pedagógus, aki bármilyen betegség miatt otthon maradt, a háziorvos, kezelőorvos igazolásával vagy kórházi zárójelentéssel mehet újra az intézménybe. Hatósági házi karantén esetén a járványügyi hatóság által kiadott, a járványügyi megfigyelést feloldó határozatot szükséges bemutatni.”

A Gelsei Weöres Sándor Általános Iskola tisztelettel kéri a Szülőktől fentiek betartását, továbbá az iskolánkkal való feltétel nélküli együttműködésük fenntartását.

Köszönjük!